Zahájení školního roku

Tak, a už je tu zase Š K O L A! Ačkoli začátek školního roku není státním svátkem, slyšeli jste o něm v televizi či rozhlase přinejmenším celý minulý týden.

Někdo se do školy těší, někomu se chce méně, někomu vůbec ne. Říkáte si, zase brzy ráno vstávat…, ale věřte, nejste v tom sami. I nám dospělým se mnohdy do vstávání nechce.

Základní škola, milí žáci, to je vlastně takový vlak, který Vás veze k dospělosti. Na této cestě je devět stanic – devět ročníků. Na první stanici nastupují naši prvňáčci. Jsou plni očekávání – jaká ta škola bude, zvládnu to? Milé děti, určitě to zvládnete, protože budete mít hodnou paní učitelku, která Vám bude ve všem pomáhat. A nejen v 1. třídě, ale ve všech třídách máte své třídní učitele, kteří Vás povedou celým školním rokem tak, abyste co nejlépe zvládli přestup na další stanici, tzn. do vyššího ročníku.

Prvňáčci se dnes ještě drží ruky maminky či tatínka, vy velcí – deváťáci – ruku dospěláka dnes nepotřebujete, možná byste raději drželi ruku někoho jiného…Přesto je pro vás tento školní rok jedinečný. Jedete do poslední stanice, kde vlak zvaný ZÁKLADNÍ ŠKOLA končí a vy budete muset na své cestě k dospělosti přestoupit do dalšího vlaku, který má sice méně zastávek, ale jede mnohem rychleji. Držím vám palce!

Nemohu zapomenout přivítat také všechny nové žáky z okolních vesnic.

Přeji všem, vám žákům, učitelům, správním zaměstnancům, ale také rodičům, ať je tento školní rok pro vás rokem pohodovým.

Myslím, že se náš školní vlak právě rozjíždí a nový školní rok může začít.

Ludmila Juráňová, starostka obce

5. 9. 2017 Zobrazit méně