POSTUP RŘI NAPOJENÍ NA NOVOU KANALIZACI

POSTUP RŘI NAPOJENÍ NA NOVOU KANALIZACI  1postup a kontakty na firmy

POSTUP PRO NAPOJENÍ NA NOVOU KANALIZACI V OBCI RADUŇ

1.     Vykopat domovní přípojku

-          Pokud nemáte geometrický plán přípojky vyprojektovaný zástupcem obce, zajděte si na OÚ kde Vám bude vytisknut. Realizaci přípojky můžete zadat odborné firmě či provedete svépomoci.

-          Při výstavbě přípojky je třeba použít typizované materiály, které byly specifikovány ve všech posledních Zpravodajích obce a zároveň jsou specifikovány v projektové dokumentaci. Je nutné napojit Vaší část přípojky do vpusti, která se nachází na dně každé konkrétní šachty. Je zakázáno navrtávat vlnovec šachty!!! Pokud bude zjištěno při kontrole našim technickým dozorem (dále TD) nesprávné napojení Vaší přípojky bude stavebník plně hradit opravu obecní šachty a přípojku bude muset předělat!! Proto je důležité výkop u šachty provést do dané hloubky a napojit se na dně šachty do vpusti. Ne si ulehčit práci a hloubku výkopu tím, že se navrtáte do vlnovce šachty.

-           Po vybudování této Vaší přípojky je nutné zajistit kontrolu vybudování této přípojky TD obce a to p. Hackenbergem,tel.604 460 409. S tímto TD si dojednáte termín kontroly. TD zkontroluje a nafotí Vaší přípojku a zároveň zkonzultuje napojení celé Vaší nemovitosti na Vámi vybudovanou přípojku. Po této kontrole můžete celou přípojku zaházet.

2.     Přepojení nemovitosti

-           Dalším krokem je příprava Vaší celé nemovitosti na připojení na kanalizační přípojku. Je třeba do přípojky svést veškeré odpadní vody z Vaší nemovitosti. Celou problematiku můžete konzultovat s p. Hackenbergem. Tento TD obce bude toto přepojení kontrolovat před samotným napojením na obecní kanalizací.

3.     Vývoz žumpy

-          Před samotným napojením je třeba si nechat vyvést celý obsah žumpy odbornou firmou, která Vám vystaví o tomto vývozu doklad o likvidaci odpadních vod.

4.     Samotné napojení na kanalizaci

-          Po vývozu žumpy opět náš TD tento vývoz zkontroluje, dále zkontroluje napojení celé nemovitosti do Vámi vybudované přípojky. Pokud bude vše v pořádku, sepíše s Vámi předávací protokol a Vy se napojíte na naší kanalizaci.

5.     Sepsání smlouvy o odvádění odpadních vod

-          Po napojení sepíšete na OÚ smlouvu o odvádění odpadních vod.

==================================================

NABÍDKA VÝKOPOVÝCH PRACÍ  DOMÁCÍCH KANALIZAČNÍCH PŘÍPOJEK