Protipovodňová opatření obce Raduň

Protipovodňová opatření obce Raduň 1digitální ustředna, 27 hlásičů, elektrocentrála, elektronická siréna

PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘENÍ PRO OBEC RADUŇ

V dubnu 2020 byl v obci realizován projekt Protipovodňová opatření pro obec Raduň, v rámci kterého byl instalován bezdrátový rozhlas - digitální ústředna, 27 hlásičů, elektrocentrála, elektronická siréna a byl vytvořen nový digitální povodňový plán.

Projekt zahrnoval dvě části: vytvoření digitálního povodňového plánu a dále vybudování místního výstražného a varovného systému. Výstražný a varovný systém představuje především nový bezdrátový obecní rozhlas s vysílací ústřednou umístěnou v budově OÚ Raduň.

Součástí projektu bylo také pořízení elektronické sirény na střeše Hasičské zbrojnice. Výstražný a varovný systém umožňuje jeho využití vedením obce i dálkově integrovaným záchranným systémem v případě vzniku mimořádné události (např. při povodni apod.) pro informovanost obyvatel obce. Obecní rozhlas je rovněž využíván k běžné informovanosti občanů. Projekt realizovala na základě výsledků zadávacího řízení firma EMPEMONT s.r.o. z Valašského Meziříčí ke spokojenosti obce v průběhu dubna 2020.

Veřejná zakázka činila částku 1 638 311  ,- Kč včetně DPH. Administraci projektu zajistila obci firma ENVIPARTNER z Brna, rovněž ke spokojenosti obce.

Obec financovala z vlastních prostředků částku  491 493 ,- Kč a účast státního rozpočtu/dotace činila částku  1 146 818 ,- Kč, kterou poskytlo Ministerstvo životního prostředí ČR prostřednictví Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu životního prostředí 2014-2020.

Cílem projektu je správné posouzení povodňového nebezpečí a ochrana zdraví a majetku občanů.

Vytvořeno: 25. 5. 2020
Poslední aktualizace: 25. 5. 2020 16:50