Obec Raduň
ObecRaduň

Centrum pro zdravotně postižené MSK-nabídka

Centrum pro zdravotně postižené MSK-nabídka 1

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s.
Detašované pracoviště Opava
Liptovská 21, 747 06 Opava, tel. 553 734 109, email: czp.opava@czp-msk.cz

Web www.czp-msk.cz

CENTRUM PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE O.P.S. – KDYŽ VLASTNÍ SÍLY NESTAČÍ

Když jsme zdraví, nepřemýšlíme o tom, kde sehnat invalidní vozík, jakým způsobem se dopravit k lékaři/na nákupy či kdo by nám pomohl s osobní hygienou a úklidem domácnosti.  Život je ovšem vrtkavý a vše se může rázem změnit - ať už vlivem úrazu, nemoci či stářím. To co jsme kdysi bravurně zvládali sami, nám nyní může činit potíže. Jste-li Vy či Vaši blízcí v situaci, kdy nevíte jak dál, potřebujete poradit či pomoci vlivem zhoršení zdravotního stavu jsme tady pro Vás.

Naše organizace se zaměřuje na pomoc osobám se zdravotním postižením a seniorům. Prostřednictvím naší bezplatné poradny Vám můžeme poradit s výběrem vhodných sociálních služeb, se zajištěním potřebných dávek a příspěvků, s výběrem kompenzačních pomůcek, s žádostí o invalidní důchod apod. V naší půjčovně kompenzačních pomůcek seženete mimo jiné chodítka, mechanické vozíky, zvedák, toaletní nástavce a křesla či vanové sedačky apod. Potřebujete-li pomoc v oblasti osobní hygieny, přemisťování, polohování, podání stravy, zajištění nákupu, běžných pochůzek, úklidu apod. je pro Vás vhodná naše služba osobní asistence. V případě, že se potřebujete dopravit k lékaři, na nákupy, výlety apod. můžete využít naši službu individuální bezbariérové dopravy.  Náš vozový park obsahuje jak běžná osobní vozidla, tak speciálně upravená pro vozíčkáře, která díky nájezdové plošině zajišťují veškerý komfort z jízdy.

V případě dotazů či zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat.

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s.

Detašované pracoviště Opava

Liptovská 21, 747 06 Opava, tel. 553 734 109, email: czp.opava@czp-msk.cz

Web www.czp-msk.cz

autor článku

Mgr. Eva Kaštovská, sociální pracovnice

Datum vložení: 19. 5. 2021 14:41
Datum poslední aktualizace: 19. 5. 2021 14:46
Autor: Bc. Radka Bártová DiS.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Aktuální teplota